NEJODTAH.cz

Ekologická likvidace vozidel

Novelizace zákona 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích ukládá majiteli motorového vozidla před jeho trvalým vyřazením z registru motorových vozidel povinnost provést tzv. ekologickou likvidaci takového vozidla.

crash-1308575_640

Jak probíhá ekologická likvidace vozidel:

  • 1. Vaše vozidlo vyzvedneme na Vámi určeném místě
  • 2. Zajistíme ekologickou likvidaci vozidla
  • 3. Vozidlo zdarma vyřadíme z registru vozidel a všechny ostatní formality vyřídíme za Vás...

Vyřazení vozidla z registru

Nechcete-li ztrácet svůj čas ve frontách na odborech dopravy, čerpat svoji dovolenou a řešit složitou administrativu se zrušením vozidla? Nechte ekologicky zlikvidovat vozidlo u nás a my vše obstaráme za vás. Vyřazení Vašeho vozidla zajistíme na dopravních odborech pro Vás ZDARMA!
Pokud se rozhodnete vyřadit vozidlo na příslušném odboru dopravy vlastními silami, budete potřebovat následující doklady:

  • Doklad o ekologické likvidaci vozidla – který Vám vystavíme my
  • Velký technický průkaz
  • Osvědčení o registraci vozidla (tzv. malý technický průkaz)
  • Občanský průkaz, resp. v případě, že je vlastníkem vozidla firma, je nutné doložit živnostenský list nebo jiné oprávnění k podnikání
  • 2 x registrační značka (SPZ)
  • Žádost o vyřazení vozidla z registru silničních vozidel
  • Plná moc v případě, že nejste majitelem vozidla (nemusí být notářsky ověřená)

Zrušení povinného ručení

Jelikož je obvykle povinné ručení sjednáno na dobu neurčitou a pojistným obdobím je zpravidla jeden rok a to nezávisle na zvolené frekvenci splátek (roční, pololetní anebo čtvrtletní). Zrušit smlouvu je možné pouze na základě zaslané výpovědi povinného ručení s podpisem majitele a nebo plně zmocněné osoby nebo firmy. Pojistnou smlouvu díky likvidaci vozidla lze i ukončit odhlášením vozidla, které se provede odevzdáním registračních značek na dopravním inspektorátu. Navíc ukončit povinné ručení díky likvidaci vozidla lze provést kdykoli. Pojišťovně spolu s výpovědi zašleme kopii velkého technického průkazu. Pojištění zanikne dnem vyřazení vozidla z evidence vozidel. Upozorňujeme, že u většiny pojišťoven,v případě ukončení pojistné smlouvy ještě před jejím výročím, jako je například likvidace, si pojišťovny nárokují pojistné do konce měsíce, ve kterém byla doručena písemná výpověď.

Zavolejte nám NON-STOP 24/7

Co o nás říkají naši klienti?

"Řešila jsem, co s mým nepojízdným autem. Pak jsem dostala doporučení na tuto společnost. Jejich služby si nemůžu vynachválit. Žádné starosti kolem, auto ode mě vykoupili a odvezli. Perfektní průběh,...doporučuji."
Zuzana Lehotská
„Tato firma se postarala o všechny formality ohledně ekologické likvidace a zrušení mého starého auto z evidence vozidel. Poslal jsem poptávkový formulář ohledně ekologické likvidace a pán se mi asi za 20 minut ozval že přijede ještě dnes... Jsem s nimi naprosto spokojený. Je na ně spoleh!“
Jaroslav Dvořák
„Po autohavárií jsme zůstali u cesty s nepojízdným vozidlem. Zavolala jsem do této společnosti v noci, za chvíli byli u nás a pomohli mi s odtahem do nejbližšího servisu.“
Jana Veselá